Skład

Jacek Namysłowski – jazzowy puzonista, kompozytor, aranżer. Jest absolwentem Akademii Muzycznej  w Katowicach. Jego pierwszy zespół „Jacek Namysłowski Quintet” – zwyciężył w „Ogólnopolskim Konkursie Młodych zespołów Jazzowo-bluesowych” (2000r.). W roku 2002 wraz z zespołem „Timeless” zajął pierwsze miejsce na “Konkursie Standardów Jazzowych” w Siedlcach (2002r.), tam też otrzymał nagrodę indywidualną w kategorii „osobowość muzyczna”. Również z zespołem Timeless zajął pierwsze miejsce na konkursie „Bielska Zadymka Jazzowa” (2003r.), po którym został zarejestrowany i wydany pierwszy album tego zespołu – „Total Time”(2004r.).
Na stałe jest członkiem kwintetu Zbigniewa Namysłowskiego, z którym nagrał trzy ostatnie płyty: „Standards”, „Assymetry” oraz „Nice & Easy”.

Michał Tomaszczyk  (1986) – puzonista, kompozytor, aranżer. Absolwent klas Puzonu Jazzowego oraz Kompozycji i Aranżacji, Instytutu Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach. Jest liderem i założycielem kwartetu BIOTONE.
Debiutancka płyta zespołu zatytułowana „Unspoken Words” ukazała się w 2011 roku. Składają się na nią wyłącznie kompozycje Michała Tomaszczyka. BIOTONE został nominowany do nagrody FRYDERYK 2012 w kategorii JAZZOWY FONOGRAFICZNY DEBIUT ROKU.
Poza własnym zespołem, współpracuje bądź współpracował z formacjami: Kattorna, Salsa Central, Krzysztof Herdzin Big Band, Jose Torres y Salsa Tropical, Zbigniew Namysłowski Big Band, eM Band, Marcin Masecki WOR, Tomasz Stańko/Andrzej Smolik „Peyotl”, Big Ostrava Band, Perfect Girls and Friends, Aukso, Havana Dreams, Big Band AM Katowice, Skauci, Ścianka, Transkapela, Babooshki, Smolik, Big Band Akwarium, Silesian Jazz Orchestra, J4zz PuZone, Big Collective Band oraz innymi.
Grając w big bandach oraz w innych zespołach, występował na jednej scenie z artystami takimi jak: Maria Schneider, Ed Partyka, Andrzej Zubek, Jan Ptaszyn Wróblewski, Janusz Muniak, Grzegorz Nagórski, Dante Luciani, Gary Ghutman, Gil Goldstein, Urszula Dudziak, Krystyna Prońko, Ewa Uryga.
Grał na wielu festiwalach w kraju i zagranicą: Jazz nad Odrą we Wrocławiu, Warsaw Summer Jazz Days, Festiwal Pianistów Jazzowych w Kaliszu, Jazz Getxo (Hiszpania), Jazzber (Hiszpania), Jazz Camping Kalatówki, Mazurska Noc Jazzowa w Szczytnie, Festival Cubano w Krakowie, Ostrava Jazz Festival (Czechy), Bielska Zadymka Jazzowa, Jazzowa Jesień (Bielsko Biała), Easy Jazz Festival w Żorach, Jazz Festival Jazzonalia w Koninie, Tremplin Jazz D’Avignon (Francja), Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi (Kazimierz Dolny), Męskie Granie w Warszawie, Śląski Festiwal Jazzowy w Katowicach, Komeda Jazz Festival w Słupsku, Cieszyński Festiwal Jazzowy, Festiwal Muzyki Filmowej w Krakowie, Malta Festival w Poznaniu, Szalone Dni Muzyki Les Titans w Warszawie.
Jako aranżer i kompozytor, oprócz własnych zespołów i pojedynczych projektów, na stałe współpracuje z Teatrem Rozrywki w Chorzowie oraz z zespołem eM Band.
Michał Tomaszczyk jest laureatem PROGRAMU STYPENDIALNEGO MINISTRA KULTURY I DZIEDZICTWA NARODOWEGO „MŁODA POLSKA” NA ROK 2011.
Nagrody i wyróżnienia:
-nominacja do nagrody FRYDERYK 2012 w kategorii Jazzowy Fonograficzny Debiut Roku (zespół BIOTONE)
-2 miejsce na Międzynarodowym Konkursie Improwizacji Jazzowej w Katowicach, 2010
-Nagroda dla Najlepszego Instrumentalisty XIXeme Tremplin Jazz D’Avignon (Francja), 2010
-Nagroda dla Najlepszego Zespołu XIII Przeglądu Młodych Zespołów Jazzowych i Bluesowych, Gdynia 2010 z BIOTONE
-Nagroda dla Najlepszego Instrumentalisty XIII Przeglądu Młodych Zespołów Jazzowych i Bluesowych, Gdynia 2010
-”Klucz do Kariery” w ramach Gorzów Jazz Celebrations, 2009 z BIOTONE
-Nagroda za zajęcie 1 miejsca na VI Konkursie Kompozytorskim im.Krzysztofa Komedy w kategorii Tematów Jazzowych, Słupsk 2009
-Wyróżnienie na VI Konkursie Kompozytorskim im.Krzysztofa Komedy w kategorii Open, Słupsk 2009
-finalista XXXIII Międzynarodowego Konkursu Jazzowego w Getxo (Hiszpania) z BIOTONE
-Grand Prix na Junior Jazz 2008 w Usti nad Labem (Czechy) z BIOTONE
-Specjalna nagroda za Najlepszą Kompozycję na Junior Jazz 2008 w Usti nad Labem (Czechy)
-finalista międzynarodowego konkursu „Zmagania Jazzowe 2007” w Szczecinie
-2 miejsce w Plebiscycie Internautów na międzynarodowym konkursie „Zmagania Jazzowe 2007” w Szczecinie.

Darek „Struś” Plichta – ukończył Wydział Instrumentalny sekcji muzyki jazzowej Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu pod kierunkiem Grzegorza Nagórskiego.
Występował i nagrywał z wieloma znanymi zespołami i wykonawcami polskiej sceny muzycznej, takimi jak: Rei Ceballo & Calle Sol , ”T.LOVE”, ”YUGOTON”, ”VAVAMUFFIN”, ”FREEDOM NATION”, ”STARE MIASTO”, ”REJS”, ”Easy Band All Star”, Lady Tullo, ”PAN PROFESKA”, ”BUM BUM”, ”TGD”, ”SAUREL”, SMOLIK, PRAKTIK, „New Orchestra” Wojtka Pulcyna, Maryla Rodowicz, Anna Serafińska, Kora Jackowska (Maanam), Maciej Maleńczuk, Robert Gawliński, Zbigniew Wodecki, Katarzyna Skrzynecka, Ania Szarmach, Karolina Kozak, Michał Kobojek, Piotr Rodowicz i inni.
Współpracował z teatrami BUFFO, KOMEDIA, ROMA, SYRENA, z TEATREM NARODOWYM w Warszawie z TEATREM POWSZECHNYM w Łodzi oraz Big Bandami: Radia Jazz,„All Stars Big Band” Henryka Majewskiego, Zbigniewa Namysłowskiego, Aleksandra Mazura, Wiesława Pieregorulki, ORKIESTRĄ ADAMA SZTABY, KUKLA BAND.
Grał również z Peter Herbolzheimer Rhythm Combination and Brass na Międzynarodowym Festiwalu Jazzowym we Wrocławiu oraz w ”Symphony Roma Orchestra” podczas koncertów w Polsce HERBIE HANCOCK’a w maju 2004.
Obecnie na stałe współpracuje z Andrzejem Smolikiem z zespołami: COCA LOCA, PAN PROFESKA z Jazzowym Kwartetem Puzonowym ”J4zz PuZone” , bierze udział w ostatnim projekcie Tomasza Stańki i Andrzeja Smolika „Peyotl” oraz najnowszym projekcie Wojciecha Zielińskiego „Perfect Girls’n’ Friend”.

Piotr Wróbel – ur. w 1977 roku w Warszawie, kompozytor, aranżer, puzonista basowy, tubista. Ukończył Państwowe Liceum Muzyczne im. Karola Szymanowskiego w Warszawie w klasie puzonu prof. Henryka Małeckiego. Po studiach kompozytorskich w klasie prof. Stanisława Moryto (dyplom z wyróżnieniem 2002) kontynuował studia w klasie Aranżacji i Kompozycji Jazzowej u prof. Andrzeja Zubka (dyplom z wyróżnieniem 2005) – u którego zaczął grać w big-bandzie na puzonie basowym.
Jako puzonista  gra w big-bandzie „Kalatówki” Zbigniewa Namysłowskiego, big-bandzie „Akwarium” Ryszarda Borowskiego, współtworzy jedyny w Polsce Jazzowy Kwartet  Puzonowy  <J4zz PuZone>, dla którego także komponuje i aranżuje własne kompozycje. Współpracuje także z Teatrem Muzycznym „Roma”, Teatrem „Buffo”, Teatrem „Komedia”, Płocką Orkiestrą Symfoniczną,  Sinfonią Artis, Perfect Girsl & Friends Orchestra, Orkiestrą Włościańską im. Karola Namysłowskiego w Zamościu, Silesian Jazz Orchestra. Jako puzonista basowy był reprezentantem Polski na „European Youth Jazz Orchestra” (2005).
Z big-bandem Zbigniewa Namysłowskiego wystąpił w listopadzie 2009 na Międzynarodowym Festiwalu Jazzowym w Belfaście. Dwukrotnie zagrał koncerty z Marią Schneider w Polsce, w czasie Warsaw Summer Jazz Days (2010) oraz w czasie Bielskiej Zadymki Jazzowej (2012).  Na puzonie i tubie gra w projektach Marcina Maseckiego – WOR (otwarcie festiwalu „Malta”) i „Polonezy” (otwarcie festiwalu „Kody”). Skomponował dla siebie i wykonał Concertino Podlaskie na puzon basowy i orkiestrę smyczkową, Balladę na puzon basowy i orkiestrę smyczkową, Etiudę Rewelacyjną na puzon basowy solo.
Laureat kilkunastu konkursów kompozytorskich (m.inn. Isza nagroda z okazji 1000-lecia Miasta Gdańsk, ponadto nagrody na m.inn. Vox Basilicae Calisiensis, Konkurs im. T. Bairda, Musica Sacra i inne), ostatni jego sukces to 1sza Nagroda na Międzynarodowym Konkursie im. Krzysztofa Komedy za BBC – Big-Band Concerto (2011).
Napisał wiele kompozycji na rozmaite składy, począwszy od instrumentów solowych poprzez muzykę kameralnę i na Koncercie na orkiestrze kończąc (wykonany przez Polską Orkiestrą Radiową pod dyr. Łukasza Borowicza).  Był Stypendystą Ministra Kultury i Sztuki na napisanie „Tańców polskich” na orkiestrę symfoniczną.
Ostatnio jego zainteresowania skłaniają się ku pisaniu na instrumenty dęte – zarówno aranżacji jak i kompozycji własnych. Kilkanaście utworów big-bandowych m.inn. Wróblues, Funkoholic, Minoholic, Slow Snow, Menergy, BBC – Big-Band Concerto, są regularnie wykonywane przez Big-Band Akwarium.
Obecnie pracuje nad Koncertem puzonowym na puzon tenorowy i orkiestrę symfoniczną.